fb kirkland real estate

Přírodní léčivé zdroje

Síla přírody z Mariánských Lázní


 

 

Produkty kosmetiky MARIENBAD COSMETICS čerpají svojí sílu z přírodních léčivých zdrojů Mariánských Lázní, do nichž tisíce let zdejší příroda ukládala svoji energii. Při vývoji jednotlivých produktů byly použity tradiční osvědčené metody regenerace, známé z lázeňského provozu. Zároveň však byl brán zřetel na požadavky moderní kosmetiky.

 

Rašelina

Tisíce let ukládala příroda v rašeliništích, v ekologicky čistém prostředí v blízkosti Mariánských Lázních, minerální látky plné energie. Vznikla tak látka, kterou nazýváme rašelina. Z důvodů jedinečných účinků se po staletí používá k léčebným procedurám do koupelí, zábalů ...a nyní i kosmetiky. Rašelinové koupele se používaly již ve starém Řecku, ve střední Evropě se používají 200 let.

Slovo rašelina neboli peloid pochází z řeckého slova «pelos» a znamená slatinnou nebo rašelinovou zeminu, která vznikla přirozenými slatinnými geologickými a biologickými pochody. K léčebným účelům i pro kosmetickou řadu Peola Vital se hodí rašelina, která vznikla v minerální vodě.

 

Složení minerální vody a další přírodní chemické procesy mají vliv na složení rašeliny. Křemík, zinek, hořčík a rostlinné enzymy působí hydratačně, regeneračně, vitalizačně, přispívají k restrukturalizaci a „omlazování“ pokožky. Huminové látky mírní projevy podrážděné a svědící pokožky, zároveň také posilují její ochranný kyselý plášť. Tělo se tak lépe brání zárodkům nemocí a stává se odolnějším.

 

Biochemické vlastnosti rašeliny:
Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (humnové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidu. Rašelina obsahuje velké množství minerálních látek, které jsou důležité pro naše tělo i naši pleť. Chrání pleť před nepříznivými vlivy, především před UV zářením a pleť nedusí. Zejména v případě zralejší pleti (okolo 50 let) potřebují buňky spodní vrstvy kůže být pod neustálou „kontrolou“ tří minerálů, a to hořčíku, vápníku a fosforu, které jsou obsaženy v hojném množství v rašelině. Rašelina obsahuje také velké množství sulfidické síry, která je skvělým pomocníkem v boji proti plísním.Minerální voda

 

Celkově se v okolí Mariánských Lázní nachází téměř 100 pramenů, na samotného území města jich vyvěrá přibližně 40. Zdejší prameny jsou studené (7-10°C) a jemně mineralizované různého chemického složení. Díky této chemické rozdílnosti se v Mariánských Lázních léčí mnoho nemocí. Pro kosmetické účely se převážně využívá Ferdinandův pramen. Svým složením odpovídá Křížovému prameni, má však ještě o něco větší mineralizaci. Pramen se plně využívá pro pitné kúry a k přípravě uhličitých koupelí.